Pri nákupe nad 50€ pre SR a ČR POŠTOVNÉ A BALNÉ ZDARMA ;-)

Zimný hrebeň Tatier - Prvé úplné prelezenie hrebeňa Vysokých Tatier, 1974 (E-kniha) + darček: USB kľúč ADATA 32GB

E-publikácia "Zimný hrebeň Tatier" je spomienkovou knihou na doposiaľ málo známy či skôr zabudnutý horolezecký výkon - prvé zimné prelezenie hrebeňa Vysokých Tatier bez obchádzania ťažkých lezeckých úsekov. V roku 1974 to bol jeden z významných počinov nastupujúcej generácie horolezcov tých čias, ktorý môže byť inšpiráciou aj pre súčasnú horolezeckú generáciu.

 

AUTOR: Alojz Halás, Juraj Zaťko

INFO: 1. vydanie, HIK, o.z., Vysoké Tatry 2018

TLAČ: farebná

POČET STRÁN: 96

Skladom
Kód: 123
€10
Kategória: Historická turistika

Napriek viacerým predchádzajúcim prechodom hrebeňa Vysokých Tatier, bolo jeho úplné prelezenie v zimných podmienkach, bez vynechávania ťažkých lezeckých vrcholov či celých úsekov hrebeňa, uskutočnené až v roku 1974. Bol to jeden z významných počinov nastupujúcej mladej generácie horolezcov tých čias, ktorá dala horolezectvu, ako filozofii života, športovú hodnotu jasne na prvé miesto.

Publikácia "Zimný hrebeň Tatier" je pripomienkou tohto doposiaľ málo známeho či skôr zabudnutého horolezeckého výkonu. Môže byť pre súčasnú horolezeckú generáciu motiváciou pre hľadanie a prekonávanie nových horolezeckých výziev. A verme, že nie len v zahraničných horách, ale aj v našich Tatrách.

Kniha približuje prechod zimného hrebeňa Vysokých Tatier z roku 1974 na farebných fotografiách priamo z hrebeňa, ako aj faktografickým textom popisujúcim postup päťčlenného družstva "hrebeniarov" celým hrebeňom a jeho logisticky nemenej náročnú podporu skupinou ôsmich "údolniarov".

  

Späť do obchodu