Pri nákupe nad 50€ pre SR a ČR POŠTOVNÉ A BALNÉ ZDARMA ;-)

KNIŽNÝ TIP: Trilógia o prírode Slovenska, jej najkrajších miestach a ich objavovaní

Spoznajme najkrajšie zelené miesta Slovenska a poďme ich preskúmať s trilógiou kníh Zelené Slovensko. Pripomeňme si, aké nádherné prírodné miesta ešte stále na Slovensku máme, koľko toho ešte nepoznáme a čo všetko je potrebné chrániť.

149803

Najkrajšie prírodné rezervácie, Doliny a ich najkrajšie miesta a Pohoria a ich najvyššie vrchy – tri knihy pod spoločným názvom Zelené Slovensko nám predstavujú naše najkrajšie prírodné zákutia a zaujímavosti, ktoré sú súčasťou „zelených pľúc“ Slovenska.

149801

Na základe jedinečných opisov si vytvoríte lepšiu a celkovú predstavu o tom, aké nádherné prírodné miesta ešte stále na Slovensku máme, koľko toho ešte nepoznáme a čo všetko je potrebné chrániť.

Rozmanitosť slovenskej prírody

Takto systematicky a súhrnne príroda na Slovensku a jej turistické poznávanie ešte spracované neboli. V knihách nájdete všetko zaujímavé, čo naša príroda ponúka – rozmanitosť rastlinných a živočíšnych druhov, členitosť reliéfu či celkovú krásu svojho prostredia. Predstavte si túru malebnou dolinou v obklopení vysokých vrchov alebo prechádzku zelenou prírodnou rezerváciou za spevu vtákov. Objavte aj menej známe pohoria či doliny a spoznajte našu krajinu zase o trošku lepšie.

149805

Potulky prírodnými rezerváciami

Kniha Najkrajšie prírodné rezervácie je putovaním po najkrajších prírodných rezerváciách, ktoré vznikli za účelom ochrany rastlín a živočíchov, lesov, jazier, trstinových porastov, skál, stepí, potokov či riek. Kniha je objavovaním života v nich, ich typických rastlín a živočíchov.

149804

Zákutia slovenských dolín

Kniha Doliny a ich najkrajšie miesta nás prevedie ľadovcovými dolinami, prielomami tiesňavami či kaňonmi. Predstaví nám najmalebnejšie zákutia 71 slovenských dolín a turistické trasy v nich.

149800

Výstupy na najvyššie vrchy

V knihe Pohoria a ich najvyššie vrchy nájdete 68 pohorí Slovenska a ich charakteristiku. Preskúmate ich prírodné zaujímavosti a vystúpite na ich najvyššie vrchy.

149802

Inšpirácie na výlety a objavovanie

Knihy zaujmú všetkých z vás, ktorí hľadáte inšpirácie na potulky po Slovensku, radi objavujete pekné prírodné zákutia alebo plánujete turistický výlet. Knihy sú určené nielen pre obdivovateľov prírodných krás Slovenska, ale doslova pre všetkých turistov. Priam nabádajú na zdolávanie najvyšších vrchov Slovenska, výlety do našich dolín či na potulky prírodnými rezerváciami. Autori dúfajú, že pri ich čítaní aj vy dostanete chuť urobiť si výlet na niektorý z našich končiarov alebo do niektorej z dolín či rezervácií.

zelene-slovensko-plagatiky2

 

Zdroj a foto: vydavateľstvo Dajama

Späť do obchodu