Pri nákupe nad 50€ pre SR a ČR POŠTOVNÉ A BALNÉ ZDARMA ;-)

KNIŽNÝ TIP: Výlety s deťmi na hrady a zámky

Strašidlá na Bojnickom zámku, duch hradu Likava či poklad na Hrušovskom hrade. Vezmite deti na slovenské hrady a zámky a priblížte im históriu zaujímavým spôsobom. V nasledujúcich riadkoch vám radi predstavíme druhý diel slovenskej trilógie o detskom spoznávaní hradov - atraktívnu publikáciu Hrady pre deti. Knižný sprievodca ponúka viacero zaujímavých námetov na výlety k najnavštevovanejším hradom stredného Slovenska.

25 hradov stredného Slovenska 

Autorská dvojica Daniel Kollár a Viera Poláková si so svojimi ratolesťami prešla a zmapovala 25 hradných lokalít stredného Slovenska, ktoré patria k najzaujímavejším miestam predovšetkým z hľadiska detí. Spracováva ich zábavným a vizuálne zaujímavým spôsobom a predstavuje tak detskému čitateľovi a jeho rodičom nielen zaujímavé zákutia hradov, ale aj ich okolia. 

145456

Povesti a rozprávkové bytosti

Každé predstavenie hradu začína úvodnou povesťou o hrade, pokračuje opisom hradu a úryvkami z jeho histórie, a končí rôznymi perličkami a zaujímavosťami z jeho prostredia. Deti tu nájdu aj rozprávkové postavičky, v ktorých pre chlapcov nechýbajú rytieri, králi či duchovia a pre dievčatá princezné a víly. 

145449

Maľovaná mapa 

Doplnkom knihy je maľovaná mapa stredného Slovenska so zakreslenými hradmi a naznačenými výletmi. Jej súčasťou sú aj okienka na nálepky hradov, ktoré sú pribalené k maľovanej mape. Dieťa si tak môže každý navštívený hrad aj nalepiť do nakresleného okienka a postupne si tak môže skompletizovať 25 hradných výletov stredného Slovenska. 

145453

Praktické informácie k výletom 

Množstvo informácií, textov, fotografií a ilustrácií je ideálnym námetom na plánovanie rodinných hradných výletov a zmysluplného trávenia voľného času s deťmi. Súčasťou knihy je aj množstvo praktických informácií a rád potrebných pri plánovaní týchto výletov. Hoci k časti hradov sa dostaneme aj autom, autori odporúčajú predovšetkým pešie či cyklistické výletné trasy. Pritom nemôžu chýbať informácie o dĺžke, prevýšení či náročnosti týchto trás, ktoré však závisia aj od veku dieťaťa a jeho kondície. Ide väčšinou o spriemerované údaje a odporúčania, a tak prakticky každý výlet môže v prítomnosti rodiča absolvovať dieťa vo veku od troch do pätnásť rokov. Samozrejme trvanie výletu sa dá skrátiť či predĺžiť podľa dispozícií dieťaťa a je len na rodičoch akú alternatívu zvolia. 

145452

 

Zdroj a foto: archív DAJAMA 

Späť do obchodu