Pri nákupe nad 50€ pre SR a ČR POŠTOVNÉ A BALNÉ ZDARMA ;-)

Najkrajšie cyklotrasy + darček: cyklodoplnok

Cykloknižky predstavujú regióny Tatier, Bratislavy, Považia, Košíc, Nitry, Záhoria a priľahlých pohorí z hľadiska najkrajších cyklotrás, ktoré sa dajú absolvovať vo forme okruhov. Viaceré cyklotrasy sú určené nielen pre náročných cyklistov, ale aj pre rodiny s deťmi. Publikácie dovedna obsahujú 25 najkrajších regionálnych cyklotrás, tipy a zaujímavosti na trasách, množstvo farebných fotografií, profily trás, itineráre a prevýšenia trás, ako aj mapové výrezy so zakreslenými trasami.

 

AUTOR: Daniel Kollár, Ivan Bohuš ml., František Turanský, Karol Mizla, Eva Dučaiová

INFO: edícia Po Slovensku, vydavateľstvo Dajama

TLAČ: farebná

POČET STRÁN: 160 - 207

Najkrajšie cyklotrasy
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia
Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Kód: 35/TO 35/BO 35/PP 35/KO 35/DVN 35/ZP 35/ALL Zvoľte variant
€12 €12 €12 €12 €12 €12 €65 od €12
Kategória: Cykloturistika

Najkrajšie cyklotrasy – Tatry a okolie

Cykloknižka predstavuje región Tatier a priľahlých pohorí z hľadiska najkrajších cyklotrás, ktoré sa dajú absolvovať vo forme okruhov. Hoci Tatry sú spojené najmä s vysokohorskou turistikou, nájdeme v nich aj viaceré cyklotrasy nielen pre náročných cyklistov, ale aj pre rodiny s deťmi. V prvej časti sprievodcu nás cyklistické výlety zavedú do vysokotatranských dolín a v druhej časti absolvujeme cyklistické okruhy v Spišskej Magure, Levočských vrchoch či na okraji Nízkych Tatier.

Najkrajšie cyklotrasy – Bratislava a okolie

Knižka s cykloturistickou tematikou predstavuje bezprostredné okolie Bratislavy z hľadiska najkrajších cyklotrás, ktoré sa dajú absolvovať vo forme okruhov. 25 najkrajších okruhových trás je pomerne rovnomerne rozmiestnených v Bratislave a jej zázemí a drvivá väčšina týchto trás je v teréne vyznačená špeciálnymi tabuľkami. Prvých jedenásť trás vedie do Bratislavského lesoparku, v ktorom v poslednom období vznikol tzv. BikePark. Obsahuje sieť značkovaných cyklotrás rôznej dĺžky a obtiažnosti a vybrať si tu môže každý – začiatočník či pokročilý a zdatnejší turista. Na cyklistické putovania slovensko-rakúskym pohraničím a po hrádzach riek je vybraných 14 trás, ktoré sú naplánované ako okruhy a obsahujú návštevu všetkých atraktívnych turistických miest aj v širšom zázemí Bratislavy. Samozrejmosťou sprievodcu sú výrezy máp s vyznačením priebehu trasy aj rôzne praktické informácie, ktoré pomôžu trasu naozaj dobre premyslieť a naplánovať. Knižný sprievodca získal v prestížnej medzinárodnej súťaži Tourmap 2015 vyhlásenej v Prahe 1. miesto ako najlepší „tourist guide“ spomedzi desiatok kníh prihlásených z celého sveta.

Najkrajšie cyklotrasy – Podjavorinsko a Považie

Sprievodca pre cykloturistov ponúka 25 najkrajších cykloturistických trás v podjavorinskom kraji a na Považí. Pod Veľkou Javorinou a v údolí Váhu pribúda stále viac cyklistických ciest, chodníkov a značkovaných cyklotrás. Prvá polovica z 25 prezentovaných cyklistických okruhov je situovaná do nádherného podjavorinského kraja a druhá polovica smeruje do údolia Váhu či lesov Malých a Bielych Karpát, Považského Inovca či Strážovských vrchov.

Najkrajšie cyklotrasy – Košice a okolie

Knižka s cykloturistickou tematikou predstavuje bezprostredné okolie Košíc z hľadiska najkrajších cyklotrás, ktoré sa dajú absolvovať vo forme okruhov. Malebná krajina Košickej kotliny obkolesená rôznymi pohoriami ponúka mnohé zaujímavé cyklotrasy. Odporúčané cyklistické okruhy vedú územím Košického kraja, pričom tri trasy prechádzajú aj cez územie Maďarska. Hoci základne trasy sú náročnejšie, každá má svoju ľahšiu alternatívu a tak cyklista si môže vybrať okruh podľa svojej kondície a chuti.

Dolu Váhom a dolu Nitrou na bicykli

Milovníkom cykloturistiky a riek je určený titul Dolu Váhom a dolu Nitrou na bicykli. Malebnú cestu dolu Váhom opísal už v 19. storočí Alojz Mednyanský, avšak nie zo sedla bicykla. Autorka Eva Dučaiová na ceste dolu Váhom ponúka 500 km dlhú trasu od prameňa Čierneho Váhu alebo Bieleho Váhu až po jeho ústie do Dunaja rozdelenú do siedmich dní. K cyklistickému putovaniu dolu Váhom autorka pridala ešte aj cestu dolu riekou Nitra, a tak nadšenci cykloturistiky majú možnosť počas ďalších štyroch dní absolvovať takmer 260 km a spoznať našu štvrtú najdlhšiu rieku.

Najkrajšie cyklotrasy – Záhorie a Podunajsko

Kniha mapuje regióny na západe Slovenska tak, ako ich možno vidieť zo sedla bicykla. Jej cieľom je predstaviť Záhorie a Podunajsko z hľadiska najkrajších cyklistických trás, ktoré sa dajú absolvovať vo forme okruhov. Až 25 najkrajších výletov je pomerne rovnomerne rozmiestnených na Záhorí a v Podunajsku, pričom prevažná väčšina trás je v teréne vyznačená špeciálnymi tabuľkami. Samozrejmosťou sprievodcu sú výrezy máp s vyznačením priebehu trasy a rôzne praktické informácie, ktoré čitateľom pomôžu pri dôkladnom naplánovaní trasy.

Späť do obchodu